Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Spor Bursu

Spor Bursu

Spor bursu, öğrencinin akademik başarısı öncelikli olmak üzere, kendi branşında Özyeğin Üniversitesi’ni temsil etmesi amacıyla sağlanan bir olanaktır. Burs verilecek branşlar, bursun kapsamı, yararlanma ve devam koşulları her akademik yılın başında yeniden belirlenebilir. Ayrıntılı bilgi Spor Merkezi Müdürlüğü’nden edinilebilir.

ÖzÜ Spor Bursu Başvuru Esasları

Son iki yıl içerisinde; Olimpik / Popüler spor branşlarından birinde bireysel veya takım halinde milli olmak / bireysel veya takım halinde Türkiye Şampiyonalarında ilk üç dereceyi almak / Ulusal veya Mahalli liglerde aktif sporcu olmak.

Başvurular her yıl Haziran ayından itibaren online başvuru formu aracılığı ile yapılır.

Başvuru neticeleri ( kendilerine burs tahsis edilip / edilmediği ) ‘’YKS’’ tercih sıralamalarının teslim edileceği tarihten iki gün önce, adaylara tlf aracılığı ile ulaştırılır, yazılı olarak teyid edilir.

"ÖzÜ Spor Bursu" Online Müracaat Formu ve forma eklenecek belgelere buradan ulaşabilirsiniz.

Yabancı uyruklu öğrenciler içinde aynı şartlar geçerlidir. Bu öğrenciler kendi ülkelerinden temin edecekleri belgelerle online formu doldururlar.

Spor Bursu Deneme Antrenmanı Günleri

2022 - 2023 Akademik Yılında,  Üniversitemizden ’Spor Bursu’’ talep eden aday öğrencilerimiz için aşağıda belirtilen branş ve tarihlerde deneme antrenmanları yapılacaktır. Bu antrenmanlara katılmak isteyen adayların belirtilen tarihlerde spor malzemeleri ile birlikte Üniversitemiz Spor Merkezinde bulunmalarını rica ederiz.

Spor Bursu Başvuru formu için tıklayınız.